Agrowłóknina P17 wiosenna biała

  • agrowłóknina wiosenna biała (17/gm2)
  • Włóknina lekka (17g/m2) służąca do bezpośredniego osłaniania zasianych lub zasadzonych warzyw i kwiatów w okresie kiedy warunki zewnętrzne są jeszcze dla nich niekorzystne
  • agrowłókniny stosowane są również do cieniowania ścian szklarni oraz do osłony przed ptakami owocujących drzew i krzewów

 

Agrowłókninę można stosować na rośliny znajdujące się bezpośrednio w gruncie jak i w nie ogrzewanych tunelach. Dzięki swym właściwościom włóknina świetnie nadaje się do osłaniania m.in: kapusty wczesnej, sałaty, ogórków, rzodkiewki, kalafiora, marchwi, kalarepy, selera, papryki wczesnej, ziemniaków wczesnych, fasoli szparagowej oraz dyniowatych. Włóknina zapewnia roślinom lepsze warunki wzrostu osiągane we wcześniejszych terminach, równocześnie dając przy tym większe plony.

Przy wyborze agrowłókniny powinniśmy zwrócić uwagę na jej parametry techniczne. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy się zainteresować jest jej gramatura, czyli waga jednego metra kwadratowego (1m2). Jeżeli będziemy jej używać do wyścielania ogrodu lub plantacji, to spokojnie wystarczy nam gramatura 70g/m2 lub 100g/m2. Oczywiście ta grubsza będzie miała także dłuższą żywotność i trwałość - warto wziąć to pod uwagę. Maty o większych gramaturach, są stosowane w przemyśle oraz w budownictwie drogowym.

Drugim parametrem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest szerokość i długość agrowłókniny - dostępne są następujące rozmiary: