Porady

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące użytkowania materiału jakim jest agrowłóknin.

1. Czy teren przed położeniem agrowłókniny musi być specjalnie przygotowany?
Zaleca się przeprowadzenie podstawowych prac oczyszczających przed położeniem agrowłókniny - usunięcie większych chwastów i kamieni. Teren mocno zachwaszczony można potraktować preparatem chwastobójczym, a następie odczekać około 3 tygodni aż zacznie on działać. Później wystarczy tylko położyć agrowłókninę na danym terenie.

2. Czy agrowłókninę można przycinać?
Tak, materiał z którego wykonane są agrowłókniny można dowolnie docinać do rozmiaru, którego oczekujemy. Do przycięcia maty ściółkującej wystarczą zwykłe nożyczki.

3. Czy są jakieś specjalne szpilki do mocowania agrowłókniny?
Tak, firmy sprzedające agrotkaniny mają w swojej ofercie także specjalne szpilki mocujące i kotwice do agrowłókniny. Ułatwiają one w znaczny sposób zamocowanie do gleby.

4. Ile sezonów wytrzymuje agrowłóknina?
Polscy producenci agrowłóknin dają 5 lat gwarancji na swoje produkty. Bazując na wiedzy i doświaczeniu w ich stosowaniu możemy potwierdzić, że czas ich użytkowania jest znacznie dłuższy.

5. Chciałbym zakupić agrowłókninę przez internet - czy możecie polecić jakąś firmę?
Polecamy zakupy w sklepie wysyłkowym www.24garden.pl, gdzie dostępne są różne rozmiary agrowłóknin, a także kotwice i szpilki mocujące. Sklep realizuje zamówienia wysyłkowe na terenie całego kraju i dostarcza towar pod wskazany adres, za zakupy można zapłacić przy odbiorze przesyłki u doręczyciela. Telefon do sklepu: (14) 655 84 16.